شهروند فردا در بخش« بازی و یادگیری» به دنبال چیست؟

از این پس در بخش بازی و یادگیری وب سایت شهروند فردا با معرفی و آموزش بازی های مختلف آموزشی و تربیتی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.

چون سر و کار تو با کودک فتاد                       پس زبان کودکی باید گشاد

نظریات و رویکردهای تربیتی نوین، بهترین روش آموزش به کودکان را بازی می دانند. یادگیری در رویکرد های بازی محور به معنای کسب تجربه از جنبه های گوناگون بازی است. در این رویکرد بازی، ابزار یادگیری است. زیرا یادگیری بر تجربه استوار است و برای کودک، مطمئن ترین و لذت بخش ترین ابزار کسب تجربه، بازی است.

بازی به عنوان روح کودکی و وجه مميز كودكي از بزرگسالي، رسانه ارتباطي كودك با دنياي پيرامون است. امروزه كه با كمرنگ شدن مرزهاي بين كودكي و بزرگسالي بحث زوال كودكي مطرح است، به منظور هويت دادن به دوران كودكي ضروري است شرايط كودكي كردن فراهم باشد. رابطي كه كودك قادر باشد در قالب بازي هاي كودكانه جستن و يافتن را تجربه كرده و تنوع، پيچيدگي، پويايي، رشد و حركت رو به جلو را به نمايش بگذارد. بازي براي كودك رسانه اي است براي آموختن، بيان كردن و به خاطر سپردن به همين جهت بازي، ابزاري قابل اعتنا در جهت توسعه به شمار مي رود.

با توجه به عناصر تشكيل دهنده بازی که شامل مسير، هدف، بازيكنان، روابط بين بازيكنان و اسباب بازي می شود، کودکان می توانند راه حل بسیاری از مشکلات را بیاموزند. بعدها هنگامی که کودکان در دنیای واقعی با مشکلات پیچیده تری روبه رو شدند، یادگیری هایی که در حین بازی رخ داده اند برای آنان بسیار مفید خواهند بود. کودکان در حین بازی، مطالب آموختنی را بدون فشار و با میل و رغبت فرا می گیرند و به همین علت، برخی مربیان معتقدند که هرگونه مطلب درسی را باید فقط همراه با بازی به کودکان آموخت. بازی به رشد جسماني، شناختي، عاطفي، اجتماعي کودک منجر می شود.

از این رو در بخش بازی و یادگیری شهروند فردا قصد داریم تا با معرفی و آموزش بازی های مختلف به والدین و مربیان، زمینه ای فراهم آوریم تا شما عزیزان به کمک این روش و ابزارها فرزندانتان را برای فردایی که پیش رو دارند آماده نموده و به روشی نوین و تجربی تربیت کنید.

برای شروع می خواهیم به بازی های ساده ای که شاید خود ما با آن ها بزرگ شده و خاطره داریم، بپردازیم. این گونه شاید دست فراموشی را هم از این بازی های آموزنده کوتاه کنیم. همه پدران و مادران ما از قدیم الایام تا کنون برای سرگرم کردن فرزندان خود از کمترین امکانات استفاده می کردند و کودکان خود را به وجد می آوردند. آشناترین این سرگرمی ها، ساختن موشک و قایق و فرفره با کاغذ است. همان هنر تا کردن کاغذ که از فرهنگ ژاپن گرفته شده و اوریگامی نام دارد. تنها با تا کردن کاغذ می توان وسایل و موجودات مختلفی را خلق کرد. از جمله حیوانات، انواع لباس ها و زیور آلات و ... که در هفته های آتی از آن ها بیشتر خواهید شنید.

بزودی با معرفی و آموزش بازی های مختلف در بخش بازی و یادگیری وب سایت شهروند فردا در خدمت شما خواهیم بود. پس با ما همراه باشید.  

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.