6 راه برای آرام کردن و نهراسیدن کودکان در روز اول مدرسه

در این مقاله با 6 راه آرام کردن کودکان جهت ایجاد آمادگی در آنها برای رفتن به مدرسه آشنا خواهید شد.

حال و هوای مهر این روزها رنگ و بوی تازه ای به خود گرفته است. باز هم به رسم همیشه اخبار زنگ روز اول مدرسه و کلاس اولی ها را نشان می دهد. دانش آموزانی که برخی از آنها شاد و خندان و برخی دیگر نگران و گریان بخاطر جدا شدن از والدین و پا گذاشتن به محیطی جدید هستند. و در این بین والدینی که دوست ندارند غم و ناراحتی فرزندانشان را ببینند. مسئله ای که هر سال اول مهر برای گروه وسیعی از والدین اتفاق می افتد. اما به راستی چه باید کرد؟ وظیفه ما به عنوان والدین برای پیش گیری از این مسئله و تبدیل کردن روز اول مدرسه فرزندمان به یک خاطره شیرین برای او چیست؟ در این مقاله 6 راهی که انجام آنها به شما کمک میکند تا فرزندانتان را برای روز اول مدرسه آماده نمایید، معرفی شده است:   

1. با تمرین آمادگی ایجاد کنید:

ساعت را کوک کنید و با همدیگر از خواب بیدار شوید. راهی مدرسه شوید. از مسئولین مدرسه درخواست کنید که اجازه دهند به داخل مدرسه بروید و کلاس امسال فرزندتان را ببینید.

2. اجتماعی کردن کودکان قبل از شروع مدرسه:

 یک کلاس پر از چهره های جدید می تواند به ویژه برای بچه هایی که کمتر دارای مهارت های اجتماعی هستند، دلهره آور باشد. از مدرسه لیست کلاس را درخواست کنید و همچنین بخواهید که نام تعدادی از بچه هایی که فرزندتان با آن ها آشنا(هم کلاسی) است را به شما بدهد. با والدین آن بچه ها ترتیب یک ملاقات را در پارک یا زمین بازی بدهید. حتی اگر فرزندتان در برقراری ارتباط قوی نباشد، دیدن چهره های آشنا، روز اول مدرسه را برایش آسان تر می کند.

3. برنامه پیش رویتان را مرور کنید:

 روی فعالیت هایی که فرزندتان دوست دارد، تاکید کنید. برای مثال به کلاس نقاشی یا موسیقی خواهی رفت و لذت خواهی برد. اگر فرزندتان نقص توجه دارد با معلمش هماهنگ کنید که او را در ردیف جلو بنشاند. اگر کودکتان از تنها ماندن در مدرسه می ترسد و درکی نسبت به این موضوع ندارد که بعد از پایان مدرسه به دنبال او می روید، به او بگویید که بعد از نقاشی یا ... بیرون کلاس منتظرت هستم.

4. درباره معلمش با او صحبت کنید:

کودکان دارای اختلال بیش فعالی و نقص توجه و ... ممکن است فکر کنند معلمشان آن ها را دوست ندارد. شما به فرزندتان اطمینان دهید که معلمش به خاطر کمک به او در یادگیری  در آن جا حضور دارد. تشکیل یک جلسه رو در رو بین کودک و معلم می تواند فرصتی برای برقراری ارتباط بین آن ها باشد.

5. رسیدگی کنید که مدرسه چگونه از او حمایت می کند:

 اگر فرزندتان دارای اختلال نقص توجه یا ... است به او توضیح دهید که معلمان در مدرسه چگونه به او کمک می کنند. برای مثال به او اطمینان دهید که تو وقت بیشتری برای انجام تکالیفت داری و در یک اتاق آرام تکالیقت را انجام می دهی. اگر در مدرسه مشاور وجود داشت به کودکتان یادآوری کنید که اگر در طول روز نیاز به کمک کسی داشت می تواند به مشاور مدرسه مراجعه کند.

6. زمان زیادی را صرف اولین روز مدرسه فرزندتان بکنید:

 از شب قبل به فرزندتان بگویید که لباسی را که می خواهد در روز اول مدرسه بپوشد را انتخاب کند. او را تشویق کنید که کمی زودتر به رختخواب برود. 30 دقیقه زمان برای پوشیدن لباس و خوردن صبحانه بدون استرس و خداحافظی و بغل کردن در نظر بگیرید. ذهن او را در مورد وسایل غیر ضروری که می خواهد به مدرسه ببرد، تغییر دهید.

منبع:

برگرفته از وب سایت UndersTood

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.