7 کاری که زنان باردار از انجام آن در حین بارداری لذت می برند!

گر چه دوران بارداری برای زنان سختی هایی به همراه دارد، اما در این بین زمان هایی برای داشتن اوقات خوش و انجام کارهایی که می تواند برای آن ها لذت بخش نیز باشد، وجود دارند. در این مقاله به بررسی 7 مورد از این اتفاقات لذت بخش پرداخته ایم.

همان طور که می دانید، زنان باردار، ممکن است احساس ناراحتی کنند و گاهی علائم دردناک داشته باشند. لذا در چنین شرایطی او نیازمند توجه و عشق و علاقه همسر، والدین، اطرافیان و حتی غریبه ها می باشد. اما با وجود تمام سختی های دوران بارداری، زنان باردار اوقات خوشی را نیز سپری می کنند. در ادامه کارهایی را که زنان باردار در حین بارداری از انجام آن لذت می برند، آمده است:

1. زیاد بخورند

اغلب مردم فکر می کنند که زنان باردار باید دو برابر میزان قبل غذا بخورند، تنها به این علت که یک یا چند انسان دیگر درون بدن آن ها در حال شکل گرفتن است. اما این ادعا تنها یک مغالطه است، زیرا در دوران بارداری زنان  می باید به تدریج میزان کالری دریافتی به بدنشان را به منظور تغذیه جنین افزایش دهند. اما زنان باردار با خود فکر می کنند که از این فرصت پیش آمده استفاده کنند و هر آن چه که دوست دارند، بخورند، زیرا کسی به آن ها خرده نمی گیرد.

2. نوبت را در صف های طولانی توالت رعایت نکنند

بسیاری از زنان باردار، هر 10 دقیقه یک بار باید به توالت بروند. این خبر بدی است، اما خبر خوب این است که دیگر نیازی نیست که در صف های طولانی توالت های عمومی منتظر بمانند، زیرا مردم به آن ها اجازه می دهند که بدون نوبت و خارج از صف به توالت بروند.

3. بدون هیچ دلیلی گریه کنند

زنان در دوران بارداری حساس می شوند و اشک روی گونه هایشان سرازیر می شود، چرا که سطح هورمون ها در این دوران افزایش می یابد. لذا این طبیعی است که زنان باردار، بی دلیل و به طور ناگهان گریه کنند، ممکن است افرادی که در آن شرایط در کنارشان باشند، به آن ها لبخندی از روی مهربانی بزنند و آن ها را آرام کنند.

4. برای راه رفتن از کسی کمک بگیرند

در سه ماهه سوم بارداری و به طور خاص در هفته های آخر بارداری، زنان به علت رشد بیشتر جنین، سنگین تر شده و راه رفتن برایشان دشوار می گردد. از این رو، آن ها فقط قادر به طی مسیرهای کوتاه هستند و برای طی مسیرهای طولانی تر به کمک دیگران نیازمندند. برای زنان بسیار لذت بخش است که برای رفتن به مکان های دور و یا در فروشگاه ها روی صندلی چرخ دار بنشینند.  

5. زیاد بخوابند

زنان باردار معمولاً به دلیل افزایش تولید خون، کاهش قند خون و افت فشار خون، میزان انرژیشان تحلیل می رود و احساس خستگی می کنند و میزان خواب و استراحتشان افزایش می یابد.

6. زمانی که همه ایستاده اند، بنشینند

ایستادن برای مدت طولانی برای زنان باردار ناراحت کننده و چالش برانگیز است. از این رو، معمولاً مردم غریبه، با دیدن یک زن حامله در مکان های عمومی مانند: مترو و اتوبوس، جای خود را به وی می دهند. به این ترتیب دوران بارداری می تواند برای زنان باردار، فرصتی برای استراحت در مکان های عمومی باشد.

7. از انجام برخی کارهای خانه پرهیز کنند

به طور معمول، به زنان باردار توصیه می شود که کار کردن در خانه را محدود نمایند و به طور خاص استفاده از مواد شیمیایی تمیزکننده را نیز متوقف نمایند زیرا استفاده از آن ها بسیار خطرناک می باشد و همچنین خم و راست شدن، برای آن ها مناسب نیست. از این رو باید کارهای خانه را بین اعضای خانه تقسیم کرد تا فشاری به زنان باردار وارد نشود.

 

منبع: برگرفته از وب سایت parents

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.