7 حقیقت جالب درباره نوزادان تازه متولد شده

در این مقاله به معرفی 7 کار شگفت انگیزی که نوزادان تازه متولد شده قادر به انجام آن هستند می پردازیم.

والدین جوان ممکن است درباره بچه دار شدن دچار اضطراب شوند و به این فکر کنند که آیا می توانند از عهده بچه داری بر آیند یا خیر. این والدین بهتر است این افکار و نگرانی ها را از خود دور کنند و بر روی مسائل مهم تر تمرکز کنند.  برای مثال به این نکته فکر کنند که بعد از یک دوره نه ماهه انتظار، از نعمت زیبای خداوند لذت ببرند. نوزادی که خدا به آن ها هدیه کرده ممکن است از آن چه که تصور می کردند، شگفت انگیزتر باشد. در ادامه 7 کاری را که نوزاد تازه متولد شده قادر به انجام آن است را به شما معرفی می کنیم، مطمئن باشید که از خواندن این مطلب شگفت زده می شوید:

1. نوزادان تازه متولد شده، می دانند چه کار کنند

نوزادان تازه متولد شده، می توانند راه خود را به سوی سینه مادر برای شیر خوردن پیدا کنند. هنگامی که یک نوزاد متولد می شود و پرستاران او را می شویند و خشک می کنند و در نهایت وی را روی بدن مادر می گذارند، وی راه خود را به سمت سینه مادر می یابد و از آن تغذیه می کند.

2. نوزادان تازه متولد شده، مادرشان را می شناسند

جهان بیرون با تمام مناظر و صداهایش می تواند برای نوزادان ترسناک و طاقت فرسا باشد، اما نوزادان همیشه و بلافاصله پس از تولد قادر به تشخیص صدا و عطر و بوی مادرشان هستند.

3. نوزادان تازه متولد شده، اشک نمی ریزند

منظور ما را اشتباه متوجه نشوید. نوزادان بسیار گریه می کنند اما در ماه اول اشک نخواهند ریخت. مجاری اشکی آن ها مطمئناً کار می کند، اما این مجاری در طول ماه اول تنها محیط چشم را مرطوب نگه می دارد و اشک تولید نمی کند.

4. اکثر نوزادان تازه متولد شده سفید پوست، چشمان آبی دارند

اکثریت قریب به اتفاق نوزادان سفید پوست بدون در نظر گرفتن ساختار ژنتیکی با چشمان آبی آسمانی به دنیا می آیند. به تغییر رنگ چشم نوزادان در طول شش ماهه اول زندگیشان، توجه کنید. نوزادان آسیایی، اسپانیایی و آفریقایی-آمریکایی، تا حد زیادی با چشمان تیره رنگ به دنیا می آیند و هنگامی که این نوزادان بزرگ می شوند رنگ چشمانشان تغییر نمی کند.

5. نوزادان تازه متولد شده، بینایی شان ضعیف است

به طور معمول، نوزادان تازه متولد شده می توانند تا فاصله 10 اینچی را ببینند. به عبارت دیگر، آن ها هنگامی که در آغوش مادر خود شیر می خورند، می توانند چهره مادرشان را ببینند.

6. نوزادان تازه متولد شده، استخوان کشکک زانو ندارند

نوزادان با غضروفی که شبیه استخوان کشکک زانو است، به دنیا می آیند. استخوان کشکک زانوی حقیقی تا 6 یا 7 ماهگی (زمانی که نوزادان سینه خیز می روند) تشکیل نمی شود.

7. نوزادان تازه متولد شده، استخوان های اضافی دارند

نوزادان تقریباً با 300 استخوان به دنیا می آیند، در حالی که ما بزرگسالان 206 استخوان داریم. همان طور که نوزادان رشد می کنند، استخوان های اضافی با یکدیگر ترکیب می شوند.

نوزادان مطمئناً شگفت انگیز هستند. کدام یک از موارد بالا برای شما جدید بود؟ چه چیزی شما را شگفت زده کرد؟

شما والدین عزیز نیز می توانید تجارب و خاطرات خود را در مورد نوزادان تازه متولدتان در قسمت نظرات و پیشنهادات با سایر افراد به اشتراک بگذارید.

منبع: برگرفته از وب سایت pregnancymagazine

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.