بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 18 تا 24 ماهگی

هفته گذشته به معرفی بازی ها و اسباب بازی های متناسب با سن 12 تا 18 ماهگی پرداختیم. در هیمن راستا این هفته قصد داریم تا به بررسی و معرفی بازی های مناسب 18 تا 24 ماهگی بپردازیم.

بازی ها و اسباب بازی ها طیف وسیعی را شامل می شوند. هر کدام از آن ها رنگ و شکل و موضوع مخصوص به خود را دارند. انتخاب درست و برگزیدن بازی های مناسب برای فرزندانمان از بین طیف وسیع بازی های موجود نیازمند جستجوی دقیق و آگاهی از معیارهای لازم جهت تصمیم گیری به جاست. در همین زمینه هفته گذشته به معرفی بازی های مناسب کودکان 12 تا 18 ماهه پرداختیم. حال قصد داریم تا به همراه شما دوستان خوب شهروند فردا، بازی های متناسب سنین 18 تا 24 ماهگی را مورد بررسی قرار دهیم.

هجده تا بیست و چهار ماهگی

کودکان در این سنین از نخ کردن مهره های بزرگ چوبی لذت می برد. همچنین از بستن و باز کردن درپوش بطری ها، ضربه زدن به کیسه شنی، هل دادن چرخ دستی خرید مخصوص بچه ها، استفاده از ابزارهای پلاستیکی، بازی با توپ ها در اندازه ها و شکل های مختلف، ردیف کردن اشکال مغناطیسی که روی یخچال چسبیده اند و بازی با حیوانات عروسکی نرم و توپر لذت می برند. اگر آن ها، بیلچه، سطل، ظروف مدرج، آبکش، قیف و بطری های پلاستیکی در اختیار داشته باشند، برای مدت طولانی از بازی با شن یا آب لذت می برند. اگر چه آن ها هنوز قادر به رکاب زدن نیستند، اما ممکن است از بازی کردن با وسیله ای که چرخ های بزرگ دارند یا دوچرخه های کوچکی که رکاب ندارد نیز لذت ببرند.

نکته: هفته آینده به بررسی و معرفی بازی ها و اسباب بازی های مناسب کودکان 2 و 3 ساله خواهیم پرداخت. 

منبع: برگرفته از کتاب راهنمای کامل والدین 1، نوشته رابین گلداستین و جنت گالانت

بازی ها و اسباب بازی های مناسب تولد تا 6 ماهگی

بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 6 تا 12 ماهگی

بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 12 تا 18 ماهگی

بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 2 و 3 سالگی

بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 4 و 5 سالگی

 

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.