6 روش طبیعی برای افزایش شیر مادر

بهترین تغذیه برای نوزادان در یک سال اول زندگی شان شیر مادر است. اما زمان هایی پیش می آید که شیر مادر جواب گوی تغذیه کامل نوزاد نیست. در چنین مواقعی راهکارهایی برای افزایش شیر مادر وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

هر تلاشی برای این که کودکتان از شیر مادر تغذیه کند، ارزشمند است، چرا که شیر مادر بهترین منبع غذایی است که شما می توانید در طول اولین سال زندگی فرزندتان به او بدهید. شیر مادر، تمام نیازهای تغذیه ای کودک را تامین می کند و پادتن هایی را برای کمک به دفاع در مقابل عفونت ها ارائه می دهد و همچنین از کودک در مقابل حساسیت ها، آسم و چاقی به هنگام بزرگسالی محافظت می کند. تغذیه از شیر مادر همچنین می تواند به تسریع در کاهش وزن دوران بارداری مادر کمک کند و از مادر در برابر سرطان سینه و تخمدان در مراحل بعدی زندگی محافظت می کند.

اما برخی از زنان در مورد میزان ذخیره شیرشان دچار مسائل و مشکلاتی هستند. شایع ترین علل این مشکلات، ناکافی بودن مواد غذایی و مصرف مایعات، خستگی، استرس بالا و به ندرت تغذیه کردن کودک و یا مدت کوتاهی تغذیه شدن، هستند.

در ادامه 6 روش برای مقابله با این موانع و افزایش تولید شیر مادر آمده است:

1. داشتن یک رژیم ضد التهابی سالم. (حدود 2500 کالری در هر روز)

2. نوشیدن آب فراوان. بدن شما نمی تواند شیر تولید کند اگر شما دچار کم آبی باشید.

3. خواب شبانه مفید و موثر، هر اندازه که می توانید و یا چرت زدن در طول روز هنگامی که کودک خوابیده است.

4. تکنیک های کاهش استرس را به طور منظم تمرین کنید، مانند: نفس عمیق کشیدن.

5. درخواست از خانواده و دوستان برای کمک کردن به شما در انجام وظایف خانگی.

6. کودک را اغلب با شیر مادر تغذیه کردن، چرا که مکیدن بیشتر و طولانی مدت کودک از سینه شما، منجر به تولید شیر بیشتری خواهد شد.

در نهایت این که:

برخی از پزشکان و متخصصان نیز داروهای گیاهی مانند: مارچوبه، شنبلیله و ... را برای افزایش تولید شیر پیشنهاد می کنند. آن ها همچنین خوردن روزانه جو دو سر را در ازدیاد شیر مادر بسیار موثر می دانند. همچنین در این زمینه اینفوگراف 6 راه ساده برای افزایش شیر مادر را نیز مطالعه نمایید.

منبع: برگرفته از وب سایت fit pregnancy

 

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.