3 ماده ای که ممکن است، شیر مادر را بدمزه سازد

شیر مادر بهترین تغذیه کودک به شمار می رود اما معمولاً مادرانی که برای اولین بار بچه دار شدن را تجربه می کنند، گاهی به دلیل اطلاعات کم و تغذیه نادرست باعث طعم دار شدن شیر خود و در نتیجه عدم پذیرش و ناآرامی نوزادشان می شوند. از این رو، در ادامه قصد داریم تا به معرفی 3 ماده غذایی که باعث بدمزه شدن شیر مادر می شود، بپردازیم.

اگر شما به دنبال یک رابطه عمیق با کودکتان هستید و همچنین می خواهید او را با مواد مغذی و مفیدی تغذیه کنید که او را در برابر ویروس های مضر حفاظت کنید، تصمیم گیری در رابطه با این که کودکتان با شیر مادر تغذیه شود، بهترین انتخاب است. با وجود این که تغذیه با شیر مادر فواید فراوانی دارد، اما اگر شما برای اولین بار است که مادر شده اید، ممکن است اشتباهاتی در این رابطه انجام دهید، از جمله خوردن غذاهای اشتباه که در واقع سیستم گوارشی حساس کودک شما را تحریک می کند.

اگر کودک شما بیش از حد معمول نق می زند، ممکن است به این دلیل باشد که شما غذاهای خاصی را مصرف می کنید و به موجب آن مزه شیر شما کمتر مورد پسند کودکتان است. در ادامه 3 مورد از مواد غذایی را که شیر شما را بدمزه می کند به شما معرفی می کنیم.

1. قهوه

اکثر زنان هنگامی که باردار می شوند، مجبور به چشم پوشی از خوردن یک فنجان قهوه روزانه می شوند، چرا که کافئین و بارداری با یکدیگر جور در نمی آیند. همچنین هنگامی که بچه به دنیا می آید و قصد شما  این است که کودکتان را با شیر خود تغذیه کنید، باید از خوردن نوشابه های گازدار پرهیز کنید، چرا که این مواد می تواند باعث تغییر در طعم و مزه شیر شما بشود و همچنین نوزادتان را مضطرب، عصبی و وحشت زده کند.

2. لبنیات

انواع خاصی از لبنیات و به طور مشخص «شیر»، سرشار از پروتئین هایی است که هضم آن دشوار می باشد، از طرف دیگر اگر سیستم گوارشی حساس نوزادان در معرض این پروتئین ها قرار بگیرد، ممکن است آن ها را بدخلق و تحریک پذیر کند. اگر شما متوجه شدید که نوزادتان در خوابیدن دچار مشکل شده است و یا بیش از حد معمول آزرده است، به حذف لبنیات از رژیم غذایی خود اقدام نمایید. انجام این کار می تواند شادی در طول روز نوزادتان را تضمین کند.

3. غذاهای تند

طعم و مزه شیر مادر بسیار تحت تاثیر غذاهایی است که شما در طول روز می خورید. اگر شما به خوردن غذاهای هندی عادت کرده باشید، نوزادتان اشتیاق کمتری برای خوردن شیر شما از خود نشان می دهد. اما هنوز شانس هایی وجود دارد. گاه گاهی خوردن غذاهای تند، می تواند خوب باشد، چرا که انواع مختلفی از مزه ها به نوزادان معرفی می شود و اما در عین حال شما باید در رابطه با خوردن غذاها با اعتدال رفتار کنید.

منبع: برگرفته از وب سایت pregnancy magazine

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.