بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 4 و 5 سالگی

هفته گذشته به معرفی بازی ها و اسباب بازی های متناسب با سن 2 تا 3 سالگی پرداختیم. در هیمن راستا این هفته قصد داریم تا به بررسی و معرفی بازی های مناسب 4 و 5 سالگی بپردازیم.

بازی ها و اسباب بازی ها طیف وسیعی را شامل می شوند. هر کدام از آن ها رنگ و شکل و موضوع مخصوص به خود را دارند. انتخاب درست و برگزیدن بازی های مناسب برای فرزندانمان از بین طیف وسیع بازی های موجود نیازمند جستجوی دقیق و آگاهی از معیارهای لازم جهت تصمیم گیری به جاست. در همین زمینه هفته گذشته به معرفی بازی های مناسب کودکان 2 و 3 ساله پرداختیم. حال قصد داریم تا به همراه شما دوستان خوب شهروند فردا، بازی های متناسب سنین 4 و 5 سالگی را مورد بررسی قرار دهیم.

چهار و پنج سالگی

کودکان در این سن با استفاده از وسایل هنری و کاردستی، مانند: قلم ها، مدادها، ماژیک ها، قیچی ها، چسب ها، نخ ها، خمیر بازی، گِل رُس، آبرنگ، رنگ های لعابی (که برای جلوگیری از لکه و کثیفی می توان آن ها را با تکه های صابون مخلوط کرد) و رنگ های انگشتی، سرگرم می شوند و بازی با این وسایل را دوست دارند. بازی با اسباب بازی هایی که چرخ های بزرگی دارند و همچنین بازی با دوچرخه هایی که چرخ کمکی دارند نیز برای این کودکان سرگرم کننده است. همچنین بازی با توپ ها، حباب سازها، کایت ها، میله بولیگ، تخته حفظ تعادل، لاستیک های فرسوده برای تاب خوردن و یا پریدن از روی آن ها و مبل های کیسه ای برای آن که خودشان را روی آن بیاندازند، از جمله وسایل مناسب برای این کودکان هستند.

بعضی از محبوب ترین بازی ها در این گروه سنی، گل یا پوچ، لی لی، سنگ-کاغذ-قیچی و انواع بازی های رقابتی همانند گرگم به هوا است. می توانید به کودکتان پیشنهاد کنید با استفاده از وسایل و ابزار ساده ای مانند: چراغ قوه، شیشه های ذره بینی، سوت، شن کش، پاروی برف روبی، قیف، تلمبه و سایر وسایل کهنه ای که در خانه هستند و او می تواند بدون هیچ خطری از آن ها استفاده کند، بازی ای را اختراع کند و به طور عملی به انجام آن بپردازد. همچنین فرزندتان می تواند با کمک این وسایل به تعمیر وسایل قدیمی بپردازند و یا به ساخت وسیله ای مشغول شود و از انجام این کار لذت ببرد.

بازی با لگو و انواع سازه ها برای این کودکان جالب است. در این سن شاید کودکتان تمایل داشته باشد که با پتو و یا جعبه های بزرگ مقوایی برای خودش قلعه بسازد. شاید شما بتوانید با استفاده از وسایل ساده به همراه کودکتان یک نمایش خیمه شب بازی اجرا کنید.

منبع: برگرفته از کتاب راهنمای کامل والدین 1، نوشته رابین گلداستین و جنت گالانت

بازی ها و اسباب بازی های مناسب تولد تا 6 ماهگی

بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 6 تا 12 ماهگی

بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 12 تا 18 ماهگی

بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 18 تا 24 ماهگی

بازی ها و اسباب بازی های مناسب سنین 2 و 3 سالگی

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.