5 روش ساده برای برقراری ارتباط با نوزاد تازه متولد شده تان

اگر چه تولد یک نوزاد جدید با شب بیداری، سختی ها و آشفتگی هایی همراه است، اما لحظات نابی وجود دارد که پدر و مادر می توانند با برقراری ارتباطی عمیق با فرزندشان، تمام این خستگی ها و آشفتگی ها را از سر بگذرانند. از این رو، در ادامه به معرفی 5 روش ساده برای برقراری ارتباط با نوزادان تازه متولد شده می پردازیم.

پس از نه ماه انتظار برای مادر شدن، بالاخره نوزادتان متولد می شود. شما بی خوابی های شبانه زیادی را پیش رو دارید، اما بین پوشک عوض کردن و شیر دادن، لحظات آرامی را برای لذت بردن از نوزادتان پیدا خواهید کرد. در ادامه چند راهکار برای برقراری ارتباط با نوزادتان ارائه خواهد شد.

1. در آغوش گرفتن

تماس پوستی (پوست با پوست) یکی از بهترین روش هایست که پدر و مادر می توانند به برقراری ارتباط با نوزاد تازه متولد شده شان بپردازند. در حقیقت، سیاست برخی از بیمارستان ها این است که نوزاد تازه متولد شده را حتی قبل از شتسشو و تمیز کردن، روی سینه مادر بگذارند و تماس پوستی برقرار کنند و مادر به وی شیر بدهد. مطالعات نشان می دهد که تماس نزدیک نوزادان با والدین خود، منجر به آرامش بیشتر، استرس کمتر و برقراری رابطه قوی تر با پدر و مادر می شود.

2. نزدیک شدن

نوزادان تازه متولد شده بینایی ضعیفی دارند و تنها می توانند تا 30 الی 35 سانتی متری خود را ببینند. با نزدیک شدن به نوزادتان و دادن مقداری زمان به وی اجازه دهید تا صدا و چهره شما را با هم مطابقت دهد و شما را خوب ببیند. او عاشق این است که سیما و چهره شما را کشف کند و شما را بشناسد.

3. تکان دادن

اکثر نوزادان حرکت و نزیدک مادرانشان بودن را دوست دارند. یک «آغوشی» نرم و مناسب نوزادان خریداری کنید. آغوشی به شما اجازه می دهد که نوزاد در یک جای گرم و نرم و مناسب مقابل بدن شما باشد. آغوشی به نوزادتان اجازه می دهد که صدای ضربان قلب شما را بشنوند، عطر و بوی شما را استشمام کنند و احساس امنیت نمایند. ممکن است نوزادتان هنگامی که در آغوشی است، بخوابد. شما حتی می توانید در حالی که دستتان آزاد است به نوزادتان از سینه شیر بدهید.

4. یافتن برنامه زندگی

ایجاد یک برنامه روزانه می تواند به شما برای پیدا کردن جایگاه جدیدتان در زندگی مادرانه کمک کند و به نوزادتان احساس امنیت بدهد. روال برنامه ها در چند هفته اول پس از زایمان آشفته و بی نظم خواهد بود، اما پس از گذشتن از این چند هفته، برنامه خود را ایجاد کنید. تنظیم برنامه را با خواب شبانه آغاز کنید. چراغ ها را کم نور کنید، نوزادتان را تغذیه کنید، او را به حمام ببرید و در نهایت او را بخوابانید.

5. تماس چشمی

با وجود این که نوزادان تازه متولد شده، خیلی تعاملی نیستند، از هر فرصتی برای حرف زدن و آواز خواندن برای نوزادتان استفاده کنید. هنگامی که او را حمام می کنید، یا پوشکش را عوض می کنید و یا به او شیر می دهید، با او زیاد تماس چشمی برقرار کنید. این کار به شما کمک می کند که نقش پدری و مادری خود را به طور کامل بپذیرید و یک زندگی پر از عشق و مراقبت را ایجاد کنید.

منبع: برگرفته از وب سایت pregnancy magazine

7 حقیقت جالب درباره نوزادان تازه متولد شده

8 راه حل برای خواب بیشتر والدینی که تازه صاحب فرزند شده اند

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.