7 پیشنهاد برای پُر کردن اوقات فراغت نوجوانان بی حوصله

شما به عنوان والدین چه برنامه ریزی برای پر کردن اوقات فراغت فرزند نوجوانتان دارید؟ صرف وقت و انرژی برای فرزندانمان، به ویژه نوجوانان از اهمیت بسزایی برخوردار است. مقاله ای که در ادامه می آید، به معرفی راه های پر کردن اوقات فراغت نوجوانان می پردازد.

آیا تا به حال شنیده اید که نوجوانتان اظهار خستگی یا بی حوصلگی کند؟ آیا نوجوان شما در معرض ابتلا به بی حوصلگی و خستگی است؟ دامنه توجه در نوجوانی به شدت کوتاه است. نوجوانان برای علاقه مند ماندن به انگیزه دائمی نیاز دارند. مشغول نگه داشتن نوجوانان وظیفه دلهره آوری است، به خصوص زمانی که تنها بخواهید کمی استراحت کنید. به همین منظور در ادامه با ارائه نکاتی شما را یاری می کنیم تا نوجوانتان را در فصل تابستان که اوقات فراغت بیشتری دارد، مشغول و سرگرم نگه دارید.

علایق نوجوانتان را جویا شوید

با نوجوانتان صحبت کنید و چنین سوالاتی را از وی بپرسید. به چه چیزهایی علاقه دارد؟ به چه چیزهایی علاقه ندارد؟ سرگرمی های مورد علاقه او چیست؟ علاقه مند به امتحان چه سرگرمی هایی است؟ این اطلاعات به شما و او کمک می کند تا برای تابستان برنامه ریزی کنید.

مرزهایی تعیین کنید

به نوجوانتان متذکر شوید که نمی تواند تمام طول تابستان را جلوی تلویزیون بنشید و به خوردن تنقلات مشغول باشد. لذا به کمک خودش لیستی از فعالیت هایی که مایل به انجام آن است، تهیه کنید و وی را ملزم به انجام حداقل برخی از این فعالیت ها نمایید.

فعالیت های داوطلبانه انجام دهد

اگر نوجوانتان به اندازه کافی بزرگ نشده است که برای اوقات فراغت به سر کار برود، می تواند به انجام برخی فعالیت های داوطلبانه به انجمن های خیریه و ... مراجعه کند.

ورزش های تابستانی انجام دهد

اگر فرزند نوجوانتان در مدرسه به ورزش می پرداخته است، ممکن است وی علاقه مند به ادامه فعالیت های ورزشی و ارتقای مهارت هایش در طول تابستان باشد. او می تواند بدون فشارهای رقابتی اضافی در فعالیت های ورزشی مدرسه، از انجام دادن ورزش های مورد علاقه اش، لذت ببرد و سرگرم شود.

یک شغل پیدا کند

اگر فرزند نوجوانتان تمایل دارد که دست هایش کثیف شوند، مهارت هایش افزایش یابد و هنگامی که دوستانش مشغول تفریح هستند، کار کند، بنابراین ممکن است پیدا کردن یک شغل ایده مناسبی برای تابستانش باشد. کار کردن علاوه بر مشغول شدن و سرگرم شدن، به نوجوانتان مهارت پول به دست آوردن و ذخیره کردن را آموزش می دهد. به یاد داشته باشید که محل کار کردن فرزندتان نزدیک به محل زندگیتان باشد به طوری که با دوچرخه یا پیاده بتواند به آن جا رفت و آمد کند.

در کلاس های سرگرم کننده ثبت نام کند

فرزندتان به چه هنرهایی علاقه مند است؟ وی را در یک کلاس ثبت نام کنید. در این زمینه انتخاب های فراوانی وجود دارد که نقاشی، سفالگری و طراحی، تنها بخشی از گزینه های محبوب در دسترس در بیشتر مناطق هستند.

در کارهای خانه کمک کند

نوجوانان می توانند در اوقات فراغت خود در کارهای خانه به پدر و مادر خود کمک کنند. برای مثال آن ها می توانند با محوطه سازی حیاط و انجام پروژه هایی در فضای باز، یک فرد مولد باشند و یادگیری سرگرم کننده ای را تجربه کنند.

منبع: برگرفته از وب سایت child development info

چگونه خودکارآمدی را در نوجوانان پرورش دهیم؟

نیازهای فردی و اجتماعی فرزند نوجوانمان چیست؟

ویدئو: چگونه کودکان خود را کارآفرین بار بیاوریم؟

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.