8 ماده غذایی که در کودکان حساسیت (آلرژی) ایجاد می کند

حساسیت غذایی یا آلرژی به مواد غذایی، واکنش دفاعی و سیستم ایمنی بدن به برخی مواد غذایی است. آلرژی به مواد غذایی مختلف، عوارض و نشانه های گوناگونی دارد که می تواند به صورت خفیف یا مزمن پدیدار گردد. این مساله در کودکان اهمیت بسزایی داشته و یکی از وظایف مهم والدین شناسایی مواد غذایی حساسیت زایی بوده که ممکن است سلامت کودکشان را به خطر بیاندازد. از این رو، در این مقاله به بررسی موضوع حساسیت غذایی و معرفی 8 ماده غذایی حساسیت زا می پردازیم.

هنگامی که کودکان به مواد غذایی آلرژی دارند، بدنشان با مواد غذایی همانند یک مهاجم رفتار می کند و سیستم ایمنیشان به آن ها حمله می کند. گاهی اوقات بدن پادتنی به نام IgE که پروتئینی است که می تواند مواد غذایی را تشخیص دهد، تولید می کند. اگر کودک شما دوباره آن ماده غذایی را بخورد، پادتن به سیستم ایمنی کودک شما دستور می دهد که ماده همانند هیستامین برای مبارزه با مهاجم ترشح کند. این ماده باعث بروز علائم آلرژیک می شوند که می توانند شدید یا خفیف باشند.

چه مواد غذایی ممکن است در کودکان حساسیت ایجاد کند؟

هر ماده غذایی می تواند منجر به حساسیت شود، ولی 8 ماده غذایی تخم مرغ، شیر، بادام زمینی، گندم، سویا، آجیل، ماهی و صدف، مسئول 90% حساسیت های غذایی هستند.

هنگامی که کودک شما یک واکنش آلرژیک به مواد غذایی داشته باشد، چه اتفاقی می افتد؟

علائم آلرژیک معمولاً در عرض چند دقیقه تا 2 ساعت پس از خوردن ماده غذایی خاص بروز می یابد. کودک شما ممکن است از سوزش و خارش در ناحیه زبان، گلو و گوش شکایت کند و یا کهیر بزند و یا مشکلات تنفسی داشته باشد. اگر کودک شما واکنش آلرژیک شدید از خود نشان داد، می تواند زندگی اش تهدید شود.

در برخی موارد، علائم حساسیت غذایی، مانند: اگزما یا مشکلات گوارشی همچون اسهال و استفراغ، مزمن و مستمر هستند. کودکان حتی می توانند واکنش های آلرژیک نسبت به مواد غذایی که قبلاً بدون مشکل مصرف می کردند، نشان دهند. بنابراین کودکی که آلرژی نسبت به تخم مرغ را به ارث برده است، ممکن است دفعات اول با خوردن آن دچار واکنش آلرژیک نشود ولی در نهایت علائم آلرژیک را بروز می دهد.

مواجهه اولیه کودکتان را با مواد تشکیل دهنده غذاها و خوراکی هایی که با تخم مرغ، شیر و یا آجیل ترکیب شده اند، به خاطر داشته باشید.

یک نوع آلرژی غذایی خاص با نام سندرم انتروکولیت ناشی از پروتئین غذا وجود دارد که بیشتر، نوزادان را تحت تاثیر قرار می دهد و منجر به واکنش های گوارشی اسهال و استفراغ شدید و کم آبی می شود. این واکنش آلرژیک غیر معمول است ولی می تواند بسیار جدی باشد. علائم شدید این سندرم حدود 2 الی 3 ساعت پس از خوردن ماده غذایی آشکار می شود.

شیر گاو یا سویا و یا پروتیئن های شیر مادر رایج ترین عوامل محرک این سندرم در ماه های اولیه زندگی هستند. همچنین هنگامی که نوزاد خوردن غذاهای جامد را شروع می کند، واکنش های آلرژیک این سندرم ظاهر می شوند. برنج و جو رایج ترین عوامل محرک این سندرم هستند، اگر چه هر پروتینی در مواد غذایی می تواند مسئول پیدایش این سندرم باشد. تشخیص این سندرم دشوار است و هیچ آزمایش آلرژیک استانداردی برای آن وجود ندارد. اکثر نوزادان دارای سندرم انتروکولیت ناشی از پروتئین غذا، در اوایل کودکی بهبود می یابند.

آیا آلرژی ارثی است؟

کودک شما ممکن است آلرژی را به ارث ببرد، اما نه الزماً یک آلرژی خاص را. برای مثال اگر شما تب یونجه، حساسیت به مواد غذایی و یا حساسیت به حیوانات خانگی داشته باشید، 50% احتمال دارد که فرزند شما آلرژی را از شما به ارث ببرد، آن هم نه همان آلرژی که شما دارید. اگر شما و همسرتان هر دو آلرژی داشته باشید، 75% احتمال دارد که فرزندتان آلرژی داشته باشد.

حساسیت غذایی می تواد در هر سنی شروع شود. کودکی که حساسیت غذایی دارد، 2 الی 4 برابر بیشتر از کودکی که هیچ حساسیتی ندارد، به سایر آلرژی ها مانند آسم دچار می شود.

آیا کودکان با بزرگ تر شدن همچنان آلرژی دارند؟

بسیاری از آلرژی های مربوط به شیر، تخم مرغ، سویا و گندم با بزرگ تر شدن کودکان از بین می رود، اما آلرژی های مربوط به بادام زمینی، آجیل، ماهی و صدف به احتمال زیاد به طور مادام العمر در افراد باقی می ماند.

آیا حساسیت غذایی درمان می شود؟

در حال حاضر، هیچ دارویی جهت درمان یا جلوگیری از واکنش های آلرژیک غذایی وجود ندارد و آمپول هایی که برای تب یونجه استفاده می شود، برای حساسیت غذایی قابل استفاده نیست. کلید جلوگیری از واکنش های آلرژیک، اجتناب سفت و سخت از مواد غذایی است. شما باید به برچسب های مواد غذایی برای دانستن مواد تشکیل دهنده به دلیل وجود مواد اجتنابی آن برای فرزندتان دقت کنید، همچنین در رستوران و خانه دوستان نیز مواد تشکیل دهنده غذاها را جویا شوید.

در نهایت این که:

اگر فرزند شما از بسیاری از مواد غذایی اجتناب می کند، با پزشک وی صحبت کنید و مطمئن شوید که مواد مغذی کافی در رژیم غذایی او وجود دارد.

پروتئین هایی که موجب آلرژی می شوند، می توانند به واسطه شیر مادر به نوزاد انتقال یابند، بنابراین اگر کودک خود را با شیر مادر تغذیه می کنید، از مواد غذایی که موجب حساسیت وی می شود، پرهیز کنید. اگر کودک شما با شیر خشک تغذیه می شود و دچار حساسیت می شود، باید شیر خشک او را عوض کنید. کودکانی که به شیر خشک حساسیت دارند، به سویا نیز حساسیت دارند.

منبع: برگرفته از وب سایت baby center

اگر کودکتان حساسیت غذایی داشت، چه کار باید انجام دهید؟

آیا نوزاد شما پس از خوردن شیر مادر دچار اسهال می شود؟

7 ماده غذایی مفید برای مغز نوزادان

10 رژیم غذایی در دوران بارداری

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.