9 خواسته ای که معلمان از والدین دارند!

همکاری والدین و معلمان نقش مهمی در پیشرفت تحصیلی دانش آموزانمان دارد. در این مقاله 9 خواسته مهمی که معلمان از والدین انتظار دارند را مورد بررسی قرار می دهیم.

ما نمی توانیم از معلمان به عنوان تنها کسانی که به فرزندانمان آموزش می دهند، انتظار داشته باشیم. تحقیقات ثابت کرده هنگامی که پدر و مادر در زندگی تحصیلی فرزندشان درگیر می شوند، نمرات، رفتار و احساسات وی بهبود می یابد. پس اگر شما می خواهید  نقش و اثر گذاری آموزشی معلمان موثر تر شود، این 9 نکته را مورد توجه قرار دهید: 

1. برای فرزندتان کتاب بخوانید:

مهم ترین فعالیتی که برای موفقیت در خواندن مورد نیاز است، خواندن با صدای بلند برای کودکان است. یک کتاب انتخاب کنید و آن را حداقل سه بار در هفته برای فرزندتان بخوانید. این کار شما بذرهایی برای یک عمر کتاب خواندن در او خواهید کاشت. (برای مطالعه بیشتر به مقاله فرزندانمان را کتاب خوان بار بیاوریم مراجعه کنید)

2.­ با معلم فرزندتان بیشتر آشنا شوید:

با معلم فرزندتان بیشتر آشنا شوید و بیشتر تعامل کنید. راه های برقراری ارتباط با وی را جویا شوید، مثلاً تلفن یا ایمیل. با او درباره مشکلات و نیازهای فرزندتان و یا پیشنهاداتی که دارید، گفتگو کنید و از آن دسته والدینی نباشید که تنها زمانی که دلخور هستید و یا شکایتی دارید، به سراغش می روید.

3. فرزندتان را به دوستی با هم کلاسی هایش در بیرون از مدرسه تشویق کنید:

یادگیری در کلاس درس زمانی بهترین بازدهی را دارد که در آن جا کار گروهی انجام شود. از آن جایی که همیشه در مدرسه زمانی وجود ندارد که بچه ها با یکدیگر آشنا شوند و یکدیگر را بیشتر بشناسند، مطمئن شوید که فرزندتان زمانی را با همکلاسی هایش در بیرون از مدرسه سپری می کند. او را به شرکت در روزهای مخصوص بازی و فعالیت های بعد از مدرسه تشویق کنید.

4. با مدرسه همکاری کنید:

در جلسات شورای مدرسه شرکت کنید. به انجمن اولیا و مربیان مدرسه ملحق شوید. اگر شما سر کار هستید و نمی توانید در این جلسات شرکت کنید، درخواست کنید که آیا می شود این جلسات گاهی اوقات در شب برگزار شود. صدای خود را بشنوید. این تنها صدایی است که از فرزندتان دفاع می کند. هنگامی که والدین متحد هستند، آن ها می توانند راحت تر در تغییرات مدرسه اثر بگذارند.

5. در رویدادهای مدرسه شرکت کنید:

رویدادهای مدرسه مانند: نمایش استعدادها، نمایشگاه علوم و جشنواره غذاهای فصلی را از دست ندهید. حتی اگر فرزندتان در هیچ تیمی حضور نداشت، باز هم پیگیر رویدادهای مدرسه باشید. شما نه تنها به فرزندتان برای موفق شدن در مدرسه، بلکه به ساختن خاطراتی با او در این راه نیز کمک خواهید کرد.

6. یادگیری را به خانه بیاورید:

همیشه لحظات یادگیری ای دور از کلاس درس نیز وجود دارد. پختن کیک و آموزش نحوه اندازه گیری. در تعطیلات آخر هفته به آکواریوم یا موزه بروید. یک فیلم آموزشی یا خانوادگی- دوستانه تماشا کنید. آوردن یادگیری به داخل خانه یک راه عالی برای تقویت موفقیت های آینده است.

7. برای آموزش ارزش قائل شوید:

به فرزندتان نشان دهید که یادگیری یک ماجراجویی مادام العمر است که با پایان یافتن مدرسه، تمام نمی شود. کتاب بخوانید. یک کلاسی که به آن علاقه مندید را برگزار کنید. به فرزندتان درباره تجارب یادگیری ای که در سر کار داشتید بگویید. سعی کنید کتاب های آموزشی، فیلم ها و سریال های تلویزیونی در راستای آموزش دادن باشد.

8. به فرزندتان یاد دهید که تمیزکاری کند:

آیا شما معمولاً اسباب بازی ها فرزندتان را جمع می کنید؟ اگر فرزندتان بعد از بازی خانه را تمیز نمی کند، مطمئناً در مدرسه شلخته خواهد بود. فرزندتان را وادار کنید که بعد از بازی، اسباب بازی هایش را به طور منظم سر جایش قرار دهد. به او آموزش دهید که تختش را مرتب کند، زباله ها را بیرون بگذارد و ظرف ها را بشوید. وقتی که همه این کارها را در خانه انجام داد، دیگر تمیز کردن میز مدرسه اش کار سختی نخواهد بود.

9. در خانه گام به گام به او آموزش دهید:

وقتی در خانه به فرزندتان درس می دهید یا یک فعالیت را با او آغاز می کنید، وانمود کنید که در کلاس درس هستید. مطمئن شوید که همه توجهش به شماست، گام به گام پیش بروید و دستورالعمل های بسیار واضح به او بدهید. برنامه ریزی داشته باشید و از لحاظ جسمی نزدیک فرزندتان باشید، خم شوید و تماس چشمی برقرار کنید. فرزند کوچکتان یاد خواهد گرفت که دنبال جهت ها باشد و در مدرسه از دیگر هم کلاسی هایش عقب نماند.

منبع:

وب سایت education

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.