15 وسیله ضروری که والدین باید در ماشینتان داشته باشند

برخی والدین به دلیل مشکلات و دردسرهایی که سفر با ماشین به همراه کودکانشان دارد، از این امر اجتناب می کنند، اما از طرف دیگر برخی از والدین لذت نهایی سفر را به این مشکلات ترجیح می دهند و سفر خود را با پیش بینی هایی که انجام می دهند و وسایل و امکاناتی که با خود به همراه می برند، لذت بخش می کنند. در ادامه به معرفی 15 وسیله ضروری که والدین باید در هنگام سفر در ماشین خود به همراه داشته باشند، می پردازیم.

برای برخی از والدین، مسافرت رفتن با فرزندانشان، یک کابوس است. کودکان در ماشین، بداخلاق می شوند، دچار ماشین گرفتگی یا بیماری حرکت می شوند و دائم خواسته و تقاضا دارند و ... همه این موارد باعث می شود که والدین در ماشین یک لحظه آرامش نداشته باشند.

از طرف دیگر، برخی والدین نیز هستند که عاشق مسافرت های جاده ای با کودکانشان هستند. البته مسافرت و مدیرت سفر با برخی از کودکان راحت تر است. یکی از چیزهایی که این والدین را از سایر والدین جدا می کند، دانستن و پیش بینی نیازهای فرزندانشان در طول سفر و داشتن وسایل مورد نیاز کودکان در ماشین است. بنابراین در ادامه به معرفی 15 وسیله ای که باید در طول سفر در ماشینتان باشد، می پردازیم.

1. حوله

حوله اضافی همیشه مفید است. اگر آب به داخل ماشین نشت کرد و یا کودکتان به درون آب افتاد، شما برای تمیز کردن صندلی ها و کودکتان به حوله ضخیم نیاز دارید. حوله همچنین یک مسدود کننده عالی برای جلوگیری از ورود نور خورشید به داخل ماشین است. (شیشه را کمی پایین بکشید، حوله را از لبه آن آویزان کنید و مجدداً شیشه را بالا بکشید)

2. جعبه کمک های اولیه

جعبه کمک های اولیه، چیزی است که همیشه مفید واقع می شود، چه شما بریدگی و کبودی را پیش بینی کنید، چه نکنید. جعبه کمک های اولیه قطعاً لازم است.

3. روکش پلاستیکی

اگر شما کودکی دارید که در طول سفر با ماشین، بیمار می شود، پس شما می دانید که روکش پلاستیکی می تواند چقدر مفید باشد. همیشه یک روکش پلاستیکی در ماشین خود داشته باشید. (منتظر زمان سفر برای تهیه روکش پلاستیکی نباشید). یک یا دو عدد روکش پلاستیکی در داشبورد ماشین خود داشته باشید، به طوری که سریع بدان دسترسی داشته باشید.

4. کیسه زباله

اگر شما کودک پوشکی دارید، قطعاً به چندین کیسه زباله برای نگهداری پوشک های کثیف در آن ها نیاز دارید. حتی اگر کودکان بزرگتری دارید، داشتن کیسه زباله لازم است، چرا که پوست شکلات و سایر تنقلات را در آن ها بریزید. (زباله ها را در جاده نریزید و ماشین را تمیز نگه دارید).

5. پتو

اگر کودک شما می خواهد که در ماشین بخوابد، یا احساس سرما می کند و یا می خواهد احساس آرامش خانه را داشته باشد، مشکلی نیست. شما می توانید از پتو استفاده کنید.

6. تنقلات

وجود تنقلات در ماشین می تواند کودکان را مشغول نگه دارد. کودکان حتی در یک سفر کوتاه نیز گرسنه می شوند. چند نوع تنقلات خشک، مانند: بیسکوئیت، پاپ کورن و سایر تنقلاتی که مورد علاقه کودکان است، در ماشین داشته باشید. اگر شما می خواهید از تنقلات سالم استفاده کنید، می توانید میوه همراه خود داشته باشید.

7. بطری آب

وقتی که درباره خوراکی و غذا خوردن صحبت می کنیم، نوشیدن نیز از پی آن می آید. نوشیدن آب توسط کودکان، از خستگی بیش از حد آن ها جلوگیری می کند. از بطری هایی که دهانه گشاد دارند، استفاده نکنید، چرا که احتمال ریختن آب افزایش پیدا می کند.

8. دستمال مرطوب

 هیچ چیز مانند دستمال مرطوب دست و صورت کودکان را پس از خوردن تنقلات تمیز نمی کند. دستمال مرطوب همچنین به خنک کردن صورت در روزهای گرم سواری کردن با ماشین کمک می کند. همچنین اگر شما فرزند کوچکی داشته باشید، دستمال مرطوب به هنگام تعویض پوشک نیز استفاده می شود.

9. کتاب های رنگ آمیزی، مداد رنگی و اسباب بازی

اگر سفر با ماشین طولانی باشد، یک مجموعه سرگرمی برای کودکتان لازم است. این مجموعه حداقل شامل اسباب بازی های کوچک، پازل های کوچک، مانند: مکعب روبیک و مداد رنگی می باشد.

10. جعبه دستمال کاغذی

اکثر ماشین ها در حال حاضر جعبه دستمال کاغذی دارند. حتی اگر شما دستمال مرطوب و حوله با خود به همراه دارید، جعبه های کوچک دستمال کاغذی برای نیازهای کوچک مفید هستند. به علاوه جعبه های دستمال کاغذی حداقل 100 برگه  دستمال دارند که قطعاً مفید است.

11. چتر

نگه داشتن یک چتر داخل ماشین همیشه ایده خوبی است. برای باران های نابهنگام شما نباید نگران خیس شدن کودکتان باشید.

12. ژاکت یا پالتو

اغلب اوقات شما از خانه گرم خود، مستقیماً سوار ماشین می شوید و وقتی به مقصد می رسید و پیاده می شوید، متوجه می شوید که هوای بیرون سرد است. شما نباید از تعجب فریاد بزنید که «یادم رفت برای بچه ها ژاکت بردارم»، اگر از قبل آن را در ماشین گذاشته باشید. همیشه یک لباس گرم در ماشین داشته باشید، درست همانند چتر!

13. ضدعفونی کننده دست

این یک عمل بهداشتی خوب است. پس از تمیز کردن دست ها با دستمال مرطوب، یک ضدعفونی کننده دست می تواند شما را از عدم ابتلا به عفونت ناخواسته مطمئن کند.

14. کرم ضد آفتاب

شما ممکن است همیشه ندانید که هوای بیرون چقدر آفتابی است، لذا همراه داشتن کرم ضد آفتاب و کلاه می تواند آفتاب سوختگی را به حداقل برساند.

15. لباس های اضافه

کودکان در ماشین ممکن است، بیمار شوند و بالا بیاورند، ممکن است لباسشان را خیس کنند، ممکن است لباسشان را رنگی کنند و ... به همین دلایل همیشه یک یا چند دست لباس اضافه با خود همراه داشته باشید.

بنابراین برای خرید و تهیه موارد بالا آماده شوید، چرا که آماده شدن بسیار اهمیت دارد. داشتن چیزهایی در دسترس برای تمیز کردن، سرگرم کردن و تغذیه کردن کودکتان می تواند شما را آرام تر کند. علاوه بر این، هنگامی که کودکتان می داند وسایلی که نیاز دارد در داخل ماشین وجود دارد، او نیز آرام تر می شود.

منبع: برگرفته از وب سایت being the parent

اینفوگراف: راهنمای امینت کودکان در ماشین

ویدئو: به هنگام خرید صندلی ماشین باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ویدئو: به هنگام خرید کالسکه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.