با کودکانی که در خواب حرف می زنند، چه کار کنیم؟

آیا کودک شما در خواب حرف می زند؟ نگران این موضوع نباشید، چرا که اکثر کودکان گاهی در خواب حرف می زنند. این موضوع زمانی باید نگرانی شما را برانگیزد که سایر افراد خانواده را از خواب بیدار کند. از این رو، در ادامه راهکارهایی را جهت مقابله با حرف زدن کودکان در خواب به شما پیشنهاد می دهیم.

بیشتر کودکان گاهی در خواب حرف می زنند. این مساله زمانی به صورت مشکل مطرح می شود که باعث بیداری سایر اعضای خانواده شود. با این حال، اگر شما آن را مشکل تلقی می کنید، در ادامه با ما همراه باشید و راه حل های زیر را امتحان کنید.

1. آن را نادیده بگیرید

در بیشتر موارد، هر چه به حرف زدن کودکتان کمتر توجه کنید، احتمال این که حرف زدنش زودتر خاتمه یابد، بیشتر می شود. به صدا توجه نکنید و روز بعد اصلاً به آن اشاره نکنید.

2. مکان خوابیدن افراد را تغییر دهید

اگر حرف زدن کودکتان باعث ناراحتی سایر اعضای خانواده می شود، می توانید اتاق آن ها را جدا کنید و یا این که در را ببندید.

3. علت را جستجو کنید

اگر به نظر می رسد که حرف زدن کودکتان در هنگام خواب در اثر هیجان بیش از حد است، سعی کنید، بازی های سنگین یا کتک کاری را قبل از خواب قدغن کنید. برنامه های تلویزیونی را کنترل کنید تا کودکتان در اثر تماشای برنامه های آن بیش از حد تحریک نشود. بعد از یک روز پر حادثه از روش های کسب آرامش همچون، تنفس عمیق، شل کردن ماهیچه ها و دراز کشیدن و زمانی را در سکوت سپری کردن، استفاده کنید تا او را قبل از خواب آرام کنید.

4. به حرف های کودکتان گوش دهید و بعداً در مورد آن ها گفتگو کنید

گاهی کودکتان بدین دلیل در خواب حرف می زند که مضطرب یا نگران است. سعی کنید که به حرف هایی که می زند، خوب گوش کنید و به طور اتفاقی فردای آن شب شروع به گفتگو در مورد آن موضوع کنید.

منبع: برگرفته از کتاب چگونه با کودکم رفتار کنم، نوشته استفن گاربر

با کودکانی که در خواب راه می روند، چه کار کنیم؟

با کودکانی که دچار وحشت شبانه می شوند، چه کار کنیم؟

با کودکانی که کابوس می بینند، چه کار کنیم؟

ویدئو: چه نکاتی را باید درباره خواب نوزادان رعایت کرد؟

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.