5 راه برای جلوگیری کردن از تقلب فرزندانمان

در این مقاله به صورت کوتاه و کاربردی به معرفی 5 راهکار که با اجرای آن می توانید به فرزندانتان کمک کنید تا از تقلب دوری نمایند، می پردازیم.

دانش آموزان در طول دوران مدرسه به شیوه های قدیمی یا جدید تقلب می کنند. فرقی نمی کند که دانش آموزان دبیرستانی باشند یا دبستانی، به مدرسه خصوصی بروند یا دولتی، به هر حال آن ها به هر روشی که بتوانند، دست به تقلب می زنند. این مشکل قدیمی به این زودی ها مرتفع نمی شود. بی توجهی به این سوء رفتار می تواند موجب شکل گیری عمیق این سبک رفتاری در فرزندانمان شده و باعث خواهد شد در آینده نیز برای به دست آوردن امتیاز و مزیت هایی که دوست دارند به این کار دست زده و از دیگران سوء استفاده نمایند. در این بین نقشی که والدین می توانند ایفا کنند، بسیار پررنگ و با اهمیت است. اما چه کار باید کرد؟ پاسخ به این سوال را می توانید با دنبال کردن 5 راهی که در ادامه بدان اشاره شده، بدست آورید.

1. از تکالیف فرزندتان اطلاع داشته باشید:

با علاقه و به طور فعال به تکالیف فرزندتان رسیدگی کنید و او را  برای امتحانش آماده کنید. اگر شما و فرزندتان مانند یک تیم با یکدیگر کار کنید و صحبت درباره نتیجه را به زمانی دیگر موکول کنید، او آمادگی بیشتری خواهد داشت که با صداقت درباره نمراتش  با شما صحبت کند.

2. با معلم فرزندتان صحبت کنید:

 جلساتی را با معلم فرزندتان داشته باشید و از وی درباره چگونگی عملکرد فرزندتان و این که انجام چه کارهایی هم از طرف شما و هم از طرف معلمش به بهبود نمرات فرزندتان کمک می کند، سوال کنید. از او درباره سیاست های ضد تقلبی که به کودکان آموزش می دهد و این که آیا او تا به حال به فرزندتان در مورد تقلب کردن مشکوک شده است یا خیر سوال کنید.

3. بدون توجه به نمره مثبت باشید:

از فرزندتان بدون توجه به نمراتش حمایت کنید، در نتیجه او می فهمد که نباید بخاطر خوشحالی و احساس افتخار شما، تقلب کند. اگر او نتایج ضعیفی گرفت، وقت بگذارید و آن چه که اتفاق افتاده است را مرور کنید و برای کسب نتایج بهتر در دفعات آینده، برنامه ریزی کنید.

4. از توجه کردن به نمرات خوب اجتناب کنید:

 اگرچه تقویت مثبت در بسیاری از موارد جواب می دهد، ولی توجه به نمرات خوب، ممکن است باعث تشویق به تقلب کردن شود. این رفتار شما برای کودکان این پیام را دارد که نمرات خوب، مهم تر از آن چه که او یاد می گیرد، است.

5. به تلاش و یادگیری پاداش دهید:

شما باید به یادگیری و تلاش فرزندتان پاداش بدهید نه نمرات او. اگر فرزندتان ساعت ها بر روی پروژه علمی اش کار می کند و لذت می برد، شما می توانید او را برای گردش به بیرون ببرید و یا به سینما بروید. به او اجازه دهید، بداند که شما سخت کار کردنش را می بینید و اگر او به تلاشش ادامه دهد، نمره عالی خودش خواهد آمد.

در نهایت این که:

کار و تلاش و یادگیری فرزندتان را مورد تاکید قرار دهید. به راستی و صداقت پاداش بدهید. تا زمانی که در فعالیت های علمی فرزندتان درگیر می مانید، می توانید به حداقل رساندن عمل تقلب کمک کنید. کودکان یاد می گیرند که چه چیزهایی را از برزگسالان بیاموزند و تقلید کنند پس مطمئن شوید که آن چه را که موعظه می کنید، خودتان نیز تمرین می کنید.

 

منبع: وب سایت Education

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.