3 بازی خلاقانه برای کودکان به کمک وسایل ساده

بازی کردن فعالیتی است که والدین باید از هر فرصتی برای انجام آن و همراهی کودکانشان استفاده کنند. در این مقاله 3 بازی ساده و خلاقانه که می توان به کمک وسایل ساده در خانه انجام داد، معرفی می شود.

برای بازی کردن همیشه نیازمند اسباب بازی های متنوع و گران قیمت نیستید. شما می توانید با بسیاری از وسایل به ظاهر بی اهمیت اوقات خوشی را برای فرزندتان فراهم کنید. کودکان این قدرت را دارند که با وسایل ساده و کم خرج دنیای خیالی و خلاقی را برای خود تصور کنند.

بیایید با هم با تعدادی از این بازی ها آشنا شویم:

از کارتن های خالی به عنوان ماشین استفاده کنید

قوه تخیل کودکان بسیار قوی است و آن ها می توانند در هر لحظه خود را در موقعیتی هیجان انگیز تصور کنند و از وسایل ساده به جای اسباب بازی استفاده کنند. این توانایی را در کودکان پرورش بدهید و بگذارید خلاقیت آنها بروز پیدا کند. جعبه خالی را در اختیارش بگذارید و از او بخواهید با ماژیک روی آن اجزای ماشین را نقاشی کند. او از این کار لذت خواهد برد و در پایان با کمک شما می تواند سوار ماشین خود ساخته شود. جعبه خالی همچنین می تواند به عنوان قایق، خانه یا پارک بازی استفاده شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با مبل ها برای کودک خانه درست کنید

یکی از بازی هایی که به خصوص دختر بچه ها عاشق آن هستند، خاله بازی است. برای این بازی شما می توانید با کمک کودکتان، خانه کوچکی را با مبل و چند ملحفه درست کنید. کودک در این خانه کوچک احساس ایمنی بیشتری دارد و می تواند موقعیت خوبی برای غذا دادن به کودک نیز باشد. این گونه بازی ها از طریق سینه خیز رفتن، بالا رفتن و پریدن سبب تقویت رشد حرکتی کودکان می شوند.

تونل کارواش!

با استفاده از چیزهای ساده ای که در خانه پیدا می شود می توانید یک تونل کارواش مخصوص کودک درست کنید. این بازی خیالی برای کودکان نوپا و کودکان پیش از دبستان می تواند جذاب باشد و باعث افزایش کنترل حرکتی در آن ها می شود. برای این کار کافیست چند صندلی را کنار هم قرار دهید و تعدادی لباس و جوراب بلند را از آن ها آویزان کنید .بعد از کودک بخواهید چهار دست و پا از میان آن ها عبور کند می توانید داستان و ماجرای هیجان انگیزی را در این رابطه، برای کودک تعریف کنید.

این بازی سبب افزایش هماهنگی اندام ها و تقویت عضلات می شود، تجارب حسی کودک از جمله لمس کردن، نگاه کردن برای پیدا کردن راه خروج را تقویت می کند.

 

منبع: برگرفته از وب سایت learning4kids

 

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.