5 چیزی که فرزندتان به واسطه آن چه انجام می دهید یاد می گیرد نه آن چه می گویید!

کودکان بیشتر از گفته های ما، از رفتار ما یاد می گیرند. در این مقاله نکاتی کاربردی که حاصل سال ها تجربه والدین است، جهت استفاده شما همراهان خوب شهروند فردا به اشتراک گذاشته شده است.

1. نباید در کاری که از آن متنفرید، بمانید

کارکردن، بزرگترین بخش زندگی والدین است. زمانی که صرف کار کردن می کنید می تواند برای شما لذت بخش باشد، اما بسیاری از والدین، کاری را می کنند که از آن متنفرند. هنگامی که شما بیش از 40 ساعت در هفته را صرف کاری می کنید که از آن بیزارید، فرزندتان متوجه احساس بیزاری شما خواهد شد. شما به طور ناخودآگاه به او یاد می دهید که کار کردن بد است و یا این که احتمالاً وی در آینده گرفتار کاری خواهد شد که آن را دوست ندارد.

آیا شما بیش از حد بر روی کارتان سرمایه گذاری می کنید؟ شما باید وقتتان را صرف کاری کنید که به نوعی از زندگیتان حمایت کند. اگر شغل شما این کار را نمی کند، در این باره کاری انجام دهید. پیدا کردن یا خلق شغلی که شما دوست داشته باشید کار آسانی نیست، اما این اتفاق هرگز نمی افتد مگر این که شما در این رابطه تلاش کنید. ممکن است ایجاد تغییرات، سال ها طول بکشد، اما مبارزه برای رسیدن به هدفتان ارزش دارد.

2. سلامتتان اهمیت دارد

هنگامی که شما به فرزندتان می گویید که سبزیجات بخورد یا بیرون از خانه بازی کند، اگر شما خودتان این کارها را انجام ندهید، او خود را به نشنیدن می زند. هنگامی  که شما الگوی فرزندتان باشید، او توصیه های شما را درک خواهد کرد و عادات غذایی سالم را در خود پرورش خواهد داد و آن ها را در زندگی خود پیاده خواهد کرد. فرزندتان به یاد خواهد داشت که پدر و مادرش چگونه زندگی می کردند و چگونه شاد بودند، پس از آن ها پیروی خواهد کرد. سلامت شما در همه زندگی شما اثر می گذارد. انتخاب های هوشمندانه و عادات غذایی سالم اهمیت بسیار دارد.

3. افراد منفی باف سم هستند

کسانی که در زندگی شما را همراهی می کنند، نه تنها روی فرزندتان تاثیر می گذارد بلکه به او یاد می دهند که باید تا بزرگسالی با آن ها معاشرت کند و ارتباط داشته باشد. هنگامی که افراد منفی باف در زندگیتان وجود دارند، شما را عقب نگه می دارند و فرزندتان این را می بیند. شما می توانید به فرزندتان بگویید که با دوستان خوب و مثبت اندیش معاشرت کند، اما او از قبل آن چه را که شما انجام می دادید را فرا گرفته است. افراد مثبت اندیش و جاه طلب در زندگیتان، شما و فرزندتان را به سمت جلو هل می دهند.

4. هرگز رویاهایتان را رها نکنید 

شما می توانید به فرزندتان بگویید که همه رویاهایش را دنبال کند، اما اگر شما رویاهایتان را رها کنید، او این قضیه را درک نخواهد کرد. شما ممکن نیست بتوانید بدون رویاهایتان زندگی کنید، اما اگر شما روی چیزی که برای شما معنا و اهمیت دارد، کار کنید، فرزندتان کاملاً درک خواهد کرد که رویاهایش را رها نکند زیرا شما به او یاد داده اید که به دنبال رویاهایش برود.

5. هر لحظه از زندگی ارزشمند و گرانبها است

اگر یک روز از زندگیتان را برای خودتان و به روش خودتان زندگی نکنید، فرزندتان درک نخواهد که چرا این کار را انجام نداده اید. به فرزندتان برنامه ریزی برای آینده را آموزش دهید. این موضوعی پیچیده است و شرایط هر کدام از ما متفاوت است. لذا تنها شما می دانید که چه چیزی را می خواهید به فرزندتان آموزش دهید.

در نهایت این که :

خبر خوش این است که اگر شما این متن را می خوانید پس شانس این را دارید که کاری درباره این موضوع انجام دهید. کمتر از آن چیزی که استحقاقش را دارید، برای خود نخواهید، زیرا فرزندتان نیز همانند شما رفتار خواهد کرد و به سبک و سیاق شما زندگی خواهد کرد.

منبع: برگرفته از وب سایت babble

ارسال دیدگاه های شما :
تصویر جدید

لیست نظرات

نظری ثبت نشده است.